گشنیز اسفند ۱۱, ۱۳۹۷ – برچسب‌ها: , , , , , , , , , , ,

گشنیز از هزاران سال پیش به عنوان گیاه دارویی استفاده می شده است و مصریان باستان اولی کسانی بوده اند که از این گیاه استفاده دارویی کرده اند. مدارک دیگری مبنی بر استفاده دارویی از میوه گشنیز در یونان باستان وجود دارد.

گیاه شناسی گشنیز :

گشنیز نوعی سبزی با نام علمی Coriandrum sativum است. این گیاه بومی جنوب غرب آسیا و شمال آفریقا است و ارتفاع آن تا نیم متر هم می رسد. اغلب گشنیز تولیدی ایران که حدوداً ۵۶ درصد کل کشور می باشد در شهرستان نهاوند استان همدان و بقیه در شهرستان هایی نظیر اقلید و… برداشت می شود.

خواص گیاه گشنیز :

برگ و میوه های این گیاه عطر و طعم بسیار متفاوتی دارند و از این رو به طرق مختلف در انواع غذاها استفاده میشوند.
گشنیز یک گیاه سنتی است و یکی از مواردی بوده که بقراط و دیگر پزشکان یونانی برای اهداف دارویی از آن استفاده میکردند.رومی ها نیز از گشنیز به عنوان یک ادویه رایج استفاده میکردند بعدها گشنیز به آمریکا آورده شد وبه علت داشتن طعم مطبوع برگ هایش مورد استفاده قرار گرفت و ان را به نام cilantro به معنی برگهای سبز دارای طعم تند می باشد  به گشنیز جعفری چینی نیز میگویند.

از آنجایی که دانه های گرد ، کوچک و مطبوع گشنیز با خشک کردن و فریز کردن عطر خود را از دست میدهند بایستی به صورت تازه استفاده شوند.

کاربردهای گشنیز :

برگهای گشنیز طعمی مانند پوست لیمو دارند که با پاشیدن آن روی غذا یا به صورت ریز شده در سس ، سوپ یا در ادویه کاری مصرف میشود در هندوستان تخم گشنیز قسمت مهمی از ادویه کاری را تشکیل میدهد .معمولا دانه های درشت را آسیاب می کنند طوری که با پودر کاری طعم کرانچی میدهد. برگهای جوان معمولا خوشمزه تر هستند و در سالادها استفاده می شود

ارزش دارویی تخم گشنیز :

از دانه های گشنیز اماده شده به عنوان کمک کننده به هضم غذا و درمان بیماری های معده استفاده می شود. در طب چینی هندی، و اروپایی اغلب تخم گشنیز را با دانه های دیگری مثل هل، رازیانه و زیره سیاه ترکیب میکردند.
از دم کرده تخم گشنیز می توان یک چای دارویی درست کرد که این چای برای تسکین به هم خوردگی معده ، درمان سوءهاضمه، از بین بردن نفخ شکم، تخفیف ناراحتی های معده و تحریک اشتها مفید است.
از گشنیز گاهی اوقات به عنوان ملین برای درمان یبوست و گاهی برای درمان اسهال استفاده می شودهمچنین از تخم گشنیز می توان برای ملایم کردن بوی بد دهان و به عنوان دهان شویه استفاده کرد.

مواد فعال در تخم گشنیز :

روغن های معطری در گشنیز وجود دارند که محرک هضم غذا هستند این روغن ها شامل لینالول و دیگر ترپنوئیدهای مهم هستند.
دیگر ترکیبات فعال در گشنیز شامل : فلاوانوئیدها ، فنولیک اسید و موسیلاژها می باشند .تخم گشنیز همچنین شامل فتالیدها و پلی استیلن ها می باشد این مواد فیتوشیمیایی به طور معمول در گیاهانی که متعلق به خانواده جعفری هستند وجود دارند که بدن را در برابر سرطان ها محافظت می نماید.آن ها همچنین شامل مقادیر اندکی از کومارین هستند که خاصیت رقیق کنندگی خون دارند. گشنیز همچنین شامل ترکیبات آنتی اکسیدان و خاصیت ضدالتهابی می باشد.

نحوه استفاده ایمن از این گیاه :

استفاده از گشنیز به عنوان یک گیاه ، کاملا بی خطر می باشد و هیچگونه عوارض جانبی و تداخلی ندارد .گشنیز خیلی سریع طعمش را از دست میدهد برای همین باید در یک محفظه تیره در جای خشک ، خنک و تاریک نگه داری شود.
بهتر است دانه ها در هنگام نیاز آسیاب شوند.

خرید عمده گیاه گشنیز فروش عمده گشنیز خشک- خرید فله ای گشنیز خشک -گشنیز ه خشک ارزان- صادرات سبزجات خشک  از بهترین و بزرگترین فروشگاه اینترنتی فروش محصولات خشکبار-گیاه های دارویی- ادویه جات و سبزی جات خشک در ایران با قیمت مناسب و بصرفه!

گیاه مارکت

گیاه مارکت به عنوان بزرگترین سایت و فروشگاه اینترنتی و به عنوان بازار بزرگ فروش و خرید عمده تمامی محصولات کشاورزان عزیز در سراسر کشور می باشد  تا بتواند با حذف واسطه های بازار محصولات کشاورزان را به صورت مستقم به دست خریداران و مصرف کنندگان در سراسر کشور و خارج از ایران برساند.

گیاه مارکت با ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای هزاران کشاورز و تولید کننده ایرانی توانست است بهترین محصولات آنها را با قیمت بسیار مناسب و با حذف واسطه ها و به صورت مستقیم خریداری و به دست مصرف‌ کنندگان برساند.

 برای خرید عمده و فروش عمده گیاه هان و ادویه جات خشک،خشکبار و فرآورده های آن  کافی است همین امروز با سایت و فروشگاه اینترنتی گیاه مارکت تماس بگیرید.

 

برای خرید و فروش عمده گشنیز خشک  با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۲۲۹۰۸۴۴۵-۰۹۱۹۰۲۷۳۷۷۴

 

« پونه
شنبلیله »